ОВЕН

Би можеле да имате напредување, иако сега не сте очекувало такво нешто. Станувате затворени кон саканата личност која од вас очекува сосема спротивен пристап. Чувствиелни зглобови.

БИК

Потрудете се да бидете доволно посветени на својата работа ако сакате да ги остварите целите. Иако саканата личност покажува дека сака нешто сериозно, вие едноставно не сте сигурни во тоа. Чувствителна кичма.

БЛИЗНАЦИ

Можно е конечно да решите некој проблем. Работната ситуација постепено ви оди на подобро. Можно е да остварите комуникација со нов, симпатичен познаник. Солидно здравје.

РАК

Неочекувани пресврти на полето работа би можеле да ви донесат подобрување на заработувачката. Ќе бидете задоволни. Ако отворено ги покажете на партнерот своите проблеми и несигурностите, тој ќе ви покаже разбирање. Избегнувајте мрсна храна.

ЛАВ

Ова е време во кое треба да се посветите на носење некои сериозни одлуки. Во вашиот живот влегува нова личност која ќе покаже дека е подготвена за сериозна врска. Ви доаѓа поволен период за љубов. Ќе ви годи одморање.

ДЕВИЦА

Денеска е можно работно напредување или некоја нова, добра прилика која ќе ви донесе среќа. Полека се зближувате со личноста која ви значи и покажувате дека сте подготвени за сериозна врска. Одлично сте расположени.

ВАГА

Во овој период се враќате на старите договори кои во минатото ви биле значајни. Сегашниот партнер ви е посветен, имате отворена комуникација и задоволни сте со вашиот однос. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Ви се отвораат нови можности. Подготвени сте да ги истражите своите потенцијали и да се пробате на нова работа. Подготвени сте да и пријдете на личност која ви се допаѓа, сосема отворено и без пречки. Немате проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Денешниот ден ви е поволен и може да очекувате дека ќе остварите добар однос со соработниците. Моментално сте во потрага за партнер кој ќе ви одговара. Проблеми со забите.

ЈАРЕЦ

Денеска имате можност да се одморите од работа. Ве очекува фаза во која нема да бидете претерано зафатени. Пробајте малку да го спуштите „гардот“, и да најдете комрпомис со брачниот партнер. Низок притисок.

ВОДОЛИЈА

За да успеете да остварите нови работни цели, во следниот период е потребно да покажете мудрост и трпение. Постои личност која ќе ви покаже дека е подготвена за нови љубовни случувања. Хронично сте исцрпени.

РИБИ

Проблемите ќе ги решите лесно. Работното поле денеска ви е одлично прикажано, и немате причина за загриженост. Наскоро ве очекува почеток на врска со личност која би можела да биде вашата сродна душа. Немате здравствени проблеми.