Директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорги Галетановски на својот Фејсбук профил соопшти дека е позитивен на Ковид-19.

Другари, почитував мерки, пазев колку можам, но по утринското тестирање само што ме известија дека сум позитивен на Ковид 19. Ферски е да знаат сите што биле во некаков контакт со мене деновиве, јас засега имам лесни симтоми се надевам ќе остане така. Чувајте се колку можете и вие и оние окулу вас, вирусот не бира, истакна Галетановски.

Другари, почитував мерки, пазев колку можам, но по утринското тестирање само што ме известија дека сум позитивен на…

Posted by Gjorgi Galetanovski on Wednesday, December 2, 2020