x

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Игор Јовичевиќ кратко траеше на клупата на Динамо Загреб за кого настапува македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми.

По катастрофалните игри, и уште полоши резултати, раководството на “модрите“ денеска одлучи да му врачи отказ на младиот тренер кој седеше на клупата само неколку месеци.

“Жалиме за вака брзата разДелба, но фудбалот е таков.Мораме да покажеме одговорност во овие тешки времиња. Вратата на Динамо за Игор секогаш ќе биде отворена“ изјави Зоран Мамиќ, спортскиот директор на Динамо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата