x

Димитријевиќ го има „потегот на сезоната“ според навивачите на Хувентуд (ВИДЕО)

dimitrijevic-e1578230601292

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ, го има „потегот на сезоната“ во дресот на Хувентуд во шпанската Лига Ендеса. Во гласањето на фановите на клубот, неговата акција против Барселона од 14. коло, кога ја остави без одговор противничката одбрана е избрана за најдобра во изминатата сезона.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата