x

Димитриевски доби суспензија од четири меча

dimitrievski

Столе Димитриевски доби суспензија од четири натпревари поради црвениот картон добиен на мечот со Леганес.

Наводно Димитриевски заработил црвен картон, поради тоа што навредувал судијата. Наводно, според пријавата, му рекол на судијата дека е „макро“.

Шпанската федерација му изречи суспензија од четири меча. Не е познато дали Рајо ќе се жали на оваа одлука.

Димитриевски ќе ги пропушти дуелите против Логроњес, Лас Палмас, Жирона и Алкоркон.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата