x

Де Хеа не може да се препознае: Два „кикса“ ќе го остават Манчестер Ј. без финале (ВИДЕО)

И покрај големата желба за финале, Манчестер Ј. денеска во полуфиналето на ФА Купот како да нема голман. Едно од најизвикуваните имиња во редовите на „црвените ѓаволи“, Давид Де Хеа, на денешниот дуел со Челзи имаше две кардинални интервенции кои многу лесно на „сините“ им донесоа предност од 2:0 која може да биде клучна за пласманот во финалето.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата