x

Де Роси демантираше враќање во Рома

Само два месеци по објавувањето крај на кариерата, Даниеле Де Роси е поврзуван со враќање во Рома. Тој требаше да го замени неговиот татко како тренер на младинскиот тим на „волчицата“, но екс легендата на Рома го демантираше.

„Никогаш не сум се ставал себе пред другите, нема да го сторам тоа ниту сега“, рече Де Роси за „Газета“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата