x

Де Бур доби отказ и од Атланта Јунајтед

frank-de-boer-atlanta-united-21-04-2019

Холандскиот фудбалски стратег Франк Де Бур повеќе не е тренер на Атланта Јунајтед. Американскиот клуб денес објави дека со Де Бур меѓусебно се согласиле за прекин на соработката.

Клубот наскоро ќе објави привремен тренер, додека започне потрагата по трајна замена за Де Бур.

„Во име на Атланта Јунајтед, би сакал да му се заблагодарам на Френк за неговото водство и посветеност кон клубот“, рече претседателот на Атланта Јунајтед, Дарен Елес.

Де Бур беше на клупата на членот на МЛС лигата од 23 декември 2018 година, заменувајќи го Герардо „Тата“ Мартино.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата