x

Дечко не ми е денот… (видео)

tajson

Мајк Тајсон со децении е мета за јавноста и во позитивна и во негативна смисла. Еден од најдобрите боксери на сите времиња триесетина години се наоѓа на врвот на топ листата на спортисти со најголема популарност, па не е ниту чудо што секое негово појавување во јавноста будно се следи.

Сепак, Тајсон не би бил тоа што е, ако на моменти не покаже дека е поприлично „незгоден“ тип и дека нема играње со него. Тоа на своја кожа го осети еден папарацо новинар, кој малку фалаше да ја премине границата на дбро однесување кон Тајсон па да зажали што некогаш чул за славниот боксер.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата