На 19.8.2019 во 12:30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзиниот познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка. За среќа, според пријавата, не успеал во злобната намера.

Полицијата информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.