Разбојништво се случило синоќа во аптека на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче.

Од МВР за Курир информираат дека пријавата ја добиле околу 21:30 дека едно лице со пиштол влегол во аптеката и и се заканувал на вработената.

Разбојникот под закана од вработената од одзел дневниот промет.

Од МВР посочуваат дека се превземаат мерки за расчистување на случајот.