x

Дерби на стартот, Шкупи ја пречекува Шкендија

pmfl-fudbal-shkupi-shkendija-21082017-7428

Првото коло од новиот шампионат на Македонија ќе се игра на 9. август, а во него ќе се одигра и првото дерби.

На Чаир ќе гостува Шкендија каде што ќе ја пречека домашниот Шкупи. Следуваат уште и мечевите Вардар – Борец, Македонија ЃП – РАботнички, Пелистер – Академија Пандев, Ренова – Струга Трим Љум, и Беласица – Силекс

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата