x

Депај сака во Барселона: Мора да разговарам со претседателот на Лион

depay

Холандскиот интернационалец Мемфис Депај, го потврди интересот од страна на Барселона. Тој рече дека прво треба да разговара со претседателот на клубот, дали ќе му дозволи на играчот да замине во Каталонија.

„Ќе видиме што ќе се случи. Знам дека има интерес од Барселона, и не можам да ви кажам ништо повеќе. Морам прво да разговарам со претседателот на Лион, па ќе видиме“, рече Депај.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата