x

Дени Илиев паузира уште десетина дена

Дејан Илиев и натаму не тренира. Репрезентативниот голман има повреда на мускулот и не е во тренажен процес, нормално не настапува ниту за тимот на Јагијелониа.

„Имам уште десетина дена пауза. Тоа е што е во моментов. Мислам дека ќе биде се во ред, но мора ете да бидам надвор од теренот уште неколку дена. Во конакт сум и со селекторот Ангеловски речиси секој ден, будно ја следи мојата ситуација“ – вели Илиев за Спортмедиа.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата