x

Денеска во 12 часот е ждрепката за 1/4 финалето во Купот!

ffm-nova

Денеска во 12 часот во просториите на Фудбалската федерација на Македонија, ќе се одржи ждрепката за 1/4 финалето во Купот на Македонија. Екипите на Академија Пандев, Македонија ЃП, Шкендија, Шкупи, Силекс, Струга Трим Лум, Беласица и Ренова ќе ги очекуваат своите ривали. Интересно најтрофејните во ова натпреварување Вардар и Работнички се елиминирани во 1/8 финалето.

Мечевите од 1/4 финалето се играат на 25 следниот месец, исто така по еден натпревар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата