x

Денвер се пофали: „Џокер“ е во Дизниленд

Никола Јокиќ конечно пристина во Дизниленд. Српскиот репрезентативец се приклучи на својот Денвер, откако претходно мина четири тест за „Ковид-19“ и сите беа негативни.

Јокиќ поради коронавирус, остана во Белград, откако мина два негативни тестови, тој дојде во Орландо, каде ја мина истата процедура. Неговите соиграчи веќе одамна се во овој град, каде ќе се доигра сезоната во НБА-лигата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата