Актерката Деми Мур (56) позира гола на базен за октомврискиот број на „Харпер базар“, а на себе имаше дијамантска белезица и розова капа. Мур исто така се пофали на „Инстаграм“ со својот ангажман, а фотографијата набргу доби над 30.000 лајка.

„Божица“, „Изгледаш убаво“, „Апсолутна икона“, „Моја вечна симпатија“, напишаа многу обожаватели на социјалната мрежа, како и нејзините колеги Пенелопе Круз (45), Џулијан Мур (58), Кејт Хадсон (40)…

Инаку, ова не е првпат Мур да позира гола. Актерката се појави на насловната страница на „Ванити фер“ во 1991 година во седмиот месец од бременоста.

извор: Makfax