x

Деле Али суспендиран за еден натпревар и „полесен“ за 50.000 фунти

За постирање на несоодветни видеа на социјалните мрежи, а на тема коронавирус, ФА го суспендираше играчот на Тотенхем, Деле Али со неиграње на еден натпревар плус ќе мора да плати казна од 50.000 фунти.

Тоа значи дека еден од најдобрите играчи на Тотенхем, нема да може да настапи на премиерата од рестартот на Англискиот шампионат против Манчестер Јунајтед следниот петок.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата