x

Деградирачки и срамно: Македонија е како да пуштите Фолксваген Буба во Формула 1!

degradiracki-i-smesno

Навистина деградирачки напис доаѓа од Белгија, од извесен новинар Питер Ванденбимпт. Имено на него не му се допаѓа тоа што Македонија ќе учествува на ЕВРО. Дека УЕФА погрешила што и овозможила на нашата репрезнетација на таков начин да дојде до пласман на ЕВРО. Уште повеќе, тој новинар ја според Македонија како Фолксфаген Буба да пуштите во Формула 1.

Што требаше да направат Македонците за да дојдат до ЕП?. Во Д ЛН беа први со Ерменија, Гибралтар и Лихтенштај, па потоа играа и победија со Косово и со Грузија, меч кој го одлучи Горан Пандев, човек кој има 37 години. Па, сега ете кој се пласира ЕП. Земји како Северна Ирска или сега Македонија, на пример. Сето тоа може да е симпатично, но од друг аспект деградирачки за шампионатот.Тоа е како Фолксфаген Буба да пуштите да се трка во Формула 1. Веројатно зошто Бубата била симпатична и ќе привлекува фанови. Таков е случајот и со Македонија на ЕП. Сепак, мора да се држи некој стандард“рекол тој новинар.

И што да се коментира? Уште еднаш срамно и деградирачки.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата