Вчера на патот во близина на браната на Тиквешко езеро, Д.Н.(19) од с.Возарци, кавадаречко, управувајќи велосипед паднала на коловозот.

Од полицијата информираат дека таа се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во болницата во Кавадарци за укажување лекраска помош.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

извор: Makfax