x

Двојки за 1/4 финале Куп: Академија Пандев против Шкупи, Шкендија гостува во Кратово

akademija-pandev-radost1

Извлечени се двојки за 1/4 финале од Купот на Македонија. Најинтересно ќе биде во Струмица каде ќе се играат два меча. Академија Пандев ќе игра со Шкупи, а Беласица со Македонија ЃП.

Во Кратово Силекс ќе го нагости тимот на Шкендија а во Струга домашниот тим игра со Ренова.

Академија ПАНДЕВ – ШКУПИ
СТРУГА Трим Љум – РЕНОВА
БЕЛАСИЦА – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.
СИЛЕКС – ШКЕНДИЈА

Натпреварите се играат на 25. ноември 2020.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата