Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случила вчера на автопатот Скопје-Велес, кај селото Сопот.

Според информациите на МВР, несреќата се случила во 14 и 10 часот кога автомобил „рено меган“ со кочански регистерски таблици, управувано од Г.Б.(35) од Кочани, излетал од патот. На местото на несреќата починале возачот и сопатникот Д.М.(36) од Кочани.

Извршен е увид од страна на јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Скопје. По наредба на јавен обвинител, телата биле предадени во Институтот за судска медицина за обдукција.

извор: Makfax