Дваесет и три годишно момче усмрти пешак на автопатот „Мајка Тереза“, соопшти МВР.

„ А.А.(23) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки удрил во пешакот Б.И.(53) од село Буковиќ, скопско. Во незгодата пешакот од здобиените повреди починал на местото на настанот. Извршен е увид“, соопшти полицијата.

извор: Makfax