Скопјанец на возраст од 29 години во полициската станица Чаир, во утринските часови на 03. јануари, пријавил дека истиот ден околу 06.00 часот во неговиот дом забележал дека неговиот син не дава знаци на живот.

На местото пристигнала Итна медицинска помош, а докторите веднаш констатирале смрт.

Полицијата извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител ќе биде извршена обдукција на телото.

извор: Makfax