x

Да ја „зграпчиме“ победата и во Талин (ФОТОГАЛЕРИЈА)

trening-makedonija-vo-talin-4

Македонија го одржа последниот тренинг во Талин, пред утрешната пресметка во 3. коло од Лигата на Нации и дуелот со Естонија.

Македонскиот национален тим посакува нова победа. Иако тргна во главниот естонски град ослабен, сепак, целта е иста – да се зграпчи победата и во Талин.

А, како што најавија, тие се максимално подготвени за нова победа, нова радост и покрај проблемите со составот. Само Стефан Ристовски тренираше одвоено, и тој е крајно неизвесен за утрешниот дуел.

Фотграфии од денешниот тренинг во Талин на националниот тим на Македонија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата