Ноќеска во кичевското село Србица, маскирани лица влегле во домот на 67 годишниот И.И додека спиеле со неговата сопруга, разбојниците ги врзале двајцата сопружници и им ги одзеле мобилните телефони, женски чанти, платежни картици и паричници, по што избегале.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.

извор: Makfax