x

Да останеше Југославија ќе бевме најдобри во сите спортови!

musa

Џанан Муса, кошаркарот на Буклин Нетс, инаку Босанец, даде интересно интервју за “НБА Европа“.

Тој покрај другото кажа дека е горд што доаѓа од Балканот, но и дека е горд што во САД, во НБА, го носи дресот на Нетси, некогашниот клуб на легендарниот Дражен Петровиќ.

Горд сум на моето потекло, на тоа од каде доаѓам. Сите земји на Балканот се ншто посебно. Мислам дека ако останеше Југославија ќе бевме најдобри во сите спортови, или барем на врвот, во фудбал, кошарка, ракомет… во се“ посочи Муса.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата