x

Дајте им ја титулата, им нема “рамен”: Ливерпул го растури Лестер на негов терен!

Ливерпул граби кон титула во Премиерлигата откако денеска го растури Лестер на негов терен со 0:4, продолжувајќи ја доминацијата во Англија сезонава.

Фирмино го отвори резултатот во првиот дел. Милнер од пенал во вториот дел донесе 0:2. Само миг подоцна Александер-Арнолд донесе 0:3 со убав гол. Фирмино со нов гол за 0:4 за “црвените” кои незапирливо чекорат кон титула во Англија.

Декаб  целосно доминатни покажува и статистиката, поседот… Замислете Лестер немаше дитектен обид кон голот на Алисон. А, Лестер е втор на табелата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата