x

Даноски го „тресна“ Рад

zoran-danoski

Зоран Даноски го постигна првиот гол во српскиот шампионат. Тој денеска погоди за Радник Сурдулица во дуелот со Рад во победата од 4:2. Тој го постигна четвртиот гол.

За Даноски ова беше првиот гол во новата сезона. Лани на 25 меча постигна три погодоци.

Тој е дел од Радник од 2018 година. Во минатото играше за Победа, Прибрам, Интер Запрешиќ, Тиквеш, Металург…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата