x

Дали ова е едно од најдобрите забивања во историјата на НБА? (ВИДЕО)

Синоќа дуелот меѓу Мемфис и Кливленд немаше да привлече многу внимание ако се земе дека станува збор за две нетолку добри екипи, но Моран успеа да го изведе едно од најдобрите забивања оваа сезона, но и на сите времиња.

Во првата четвртина, рукито на Мемфис ја доби топката и со сета сила топката ја заби преку Кевин Лав, Џамел Морант речиси го прескокна, но за жал не успеа да поентира.

На крајот мечот заврши со победа на Кливленд од 114-107.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата