Станија Добројевиќ никако да се појави пред портата на имотот во Шимановци и да влезе во новата сезона на реалното шоу „Задруга 4“.

Откако започна реалното шоу, Кристијан не престана да ја прозива својата поранешна девојка со најгрди зборови ставајќи ја во најлош контекст, а Станија само повремено одговараше на неговите провокаци.

„Како и да е, капката што ја прелеа чашата беше јавната закана по живот која Кристијан и ја испрати на  на Станија. Не и беше сеедно кога Кристијан пред милионскиот ТВ аудиториум порача дека ќе ја убие ако некогаш повторно го спомене неговото семејство. Таа поднесе кривична пријава против него, бидејќи се плаши дека може да ги исполни своите закани “, вели извор близок до старлетата и додава:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Javne pretnje smrcu na nacionalnoj televiziji, u rijalitiju koji treba da je sou program?! E pa gospodo, ovo vise nije sou program! KRIVICNA PRIJAVA, pa neka se drzavni organi bave sa ovim kromanjoncem koji i nije ni za sta drugo nego samo za zatvor! Izvinjenje NE MOZE da dobije, jer je PRVI vredjao porodicu, majku, mrtvog oca! Pre 5 godina me je javno reketirao, cela Srbija je to gledala i cutala?! E sad ja vise necu da cutim! DOSTA VISE! Ovaj problem datira od Farme6, nastao je javno pred kamerama, i ima da se resi javno pred kamerama! Samo, pre 5 godina kada me je reketirao, nisam ga prijavila policiji nego ispala covek i dala pola novca od moje nagrade, za koji moj?! Sada cu da postupim drugacije! Posle toliko godina lik izlazi iz zatvora, zove – pise… ODBIJEM GA. Povredjena sujeta, pocinje javno da me pljuje! Nisam mu ostala duzna! A onda idu i pretnje smrcu?! Ma vazi! Ovaj put sam postupila ispravno: krivicna prijava, neka se drzava dalje bavi njime. Hvala!

A post shared by It’s me, Stanija! (@stanijadobrojevic) on

„Иако неодамна требаше да им се приклучи на задругите во Шимановци, таа сепак побара од продукцијата да и го одложи влезот бидејќи сè уште не се чувствува безбедно. Потпиша договор со нив и е свесна дека ќе мора да ја исполни својата обврска.

Сите ја уверуваат дека ништо не може да и се случи во реалното шоу, особено затоа што за продукцијата безбедноста на учесниците е на прво место, но Станија сè уште не е подготвена да се соочи со Кристијан. Но, кога тоа ќе се случи, на публиката нема да и биде ускратено вистинското шоу“ – констатира изворот!