x

ГРУЗИЈА – МАКЕДОНИЈА (ВО ЖИВО)

new-project

16:13 – Сите континенти се обединија за Македонија. Пораки со поддршка испратија Јонуз, Кметовски, Георгиевски, Вандаир…

Поддршка доаѓа од сите континенти: Ајде момци, обезбедете Европско првенство! (ВИДЕО)

16:11 – Македонија е на чекор до историја. Ајде момци… испишете ја

Момци, ова е тоа: Згазете ја Грузија и станете МАКЕДОНСКИ ХЕРОИ!!!

16:07 – Репрезентативецот Енис Барди испрати емотивна порака до своите соиграчи. Тој мораше да остане во Скопје поради повреда.

Барди со емотивна порака: Ајде момци, сите сме со вас браќа!

16:00 – Добар ден почитувани читатели, се вклучуваме во живо, два часа пред натпреварот, историскиот на Македонија против Грузија, кој ќе биде клучен за пласман на Европското првенство. Сите настани околу овој натпревар, следете ги на нашиот текстуален пренос во живо, кој ќе биде надополнет со фотографии, графики, видеа и се што е интересно и поврзано со историскиот меч.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата