x

Гром удри во млад руски голман (вознемирувачко видео)

Гром го погоди младиот руски голман Иван Заборавски. Иако на небото немало ниту облаци, ниту дожд, сепак, громот го удри додека тој се упатувал кон голот.

Заборавски има 16 години и е член на клубот Знамја Труда, што се смета за најстариот руски клуб.

Погледнете го видеото, но внимавајте затоа што е вознемирувачко.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата