x

Гризман се враќа во форма: Ремек-дело со пета за водство на Барса (ВИДЕО)

grizman

Фудбалерите на Барселона на гостинувањето против Ференцварош тргнаа силно и веќе направија убедлива предност. Сепак, моментот кој беше навистина посебен, беше фантастичниот потег на Антоан Гризман и ремек-делото со пета со кое му донесе водство на каталонскиот тим.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата