x

Гравина: Публика во Серија А од 1 јануари

gg

Првиот човек на италијанскиот фудбалски сојуз, габриеле Гарвина изјави дека од 1. јануари, се планира на стадионите во Серија А, полека да се дозволува публика.

„Таков е планот. Од 1 јануари да почнеме полека да дозволуваме публика на стадионите на прволигашките мечеви. Секако, тоа нема да биде со полн капацитет, но сепак, навивачите полека ќе се враќаат“ – изјави Гарвина.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата