Синоќа цела Хрватска беше во тотална еуфорија, откако нивната репрезентација успеа да се пласира во полуфиналето на Светското првенство по победата на пенали против домаќинот Русија.

Еден навивач од премногу возбуда дури го фрли каучот низ прозорец.

Во продолжение погледнете ја еуфоричната реакција на овој Хрват кој по победата на репрезентацијата го фрли каучот.