x

Го победија Силекс, а слават како да се во Лига на шампиони (ВИДЕО)

drita-1

По победата над Силекс во вечерашниот меч од 2. коло во квалификациите за Лигата на Европа, косовска Дрита им приреди вистинска радост на своите фанови. Вечерва во Гњилане се славеше победата над бедниот и мизерен Силекс од 2:0 сред Скопје, што преставува еден од најголемите успеси на косовскиот фудбал. Дел од атмосферата во градот на Косово се гледа и во следново видео:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата