x

Го отпишаа, па му го продолжија договорот

Оле Гунар Солскјер го крои составот за новата сезона. Иако на големо се пишуваше дека Немања Матиќ не е во плановите на Манчестер Јунатед, сепак се случи пресврт.

Премиер-лигашот денеска и официјално потврди дека српскиот фудбалер во дресот на „црвените ѓаволи“ ќе го гледаме до 2023 година.

Матиќ во Јунајтед дојде во 2017 година од таборот на Челзи, претходно настапуваше Бенфика, Витезе…

 

View this post on Instagram

 

Nemanja #Matic is going nowhere! ? Check out the link in our Story for more details of his new #MUFC contract ?

A post shared by Manchester United (@manchesterunited) on

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата