Жанет Гарсија многумина ја сметаат за најсексапилна водителка на временска прогноза во светски рамки.

Убавицата од Мексико е често активна на социјалните мрежи, а особено на Инстаграм има илјадници следбеници, но и провокативни фотографии.

 

 
 
 
View this post on Instagram

2019 ✨??❤️

A post shared by Yanet Garcia ?? (@iamyanetgarcia) onNov 21, 2018 at 5:54pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

Christmas is coming… ??

A post shared by Yanet Garcia ?? (@iamyanetgarcia) onNov 21, 2018 at 11:09am PST

Таа овој пат ги помери и границите на провокација, па сподели фотографија од џакузи истакнувајќи го бомбастичниот задник во танга.

 
 
 
View this post on Instagram

Goodnight ?

A post shared by Yanet Garcia ?? (@iamyanetgarcia) onNov 25, 2018 at 10:15pm PST

Во продолжение погледнете ја и другата страна од неа…водењето прогноза.