x

Готово е, Ибрахимовиќ се враќа „дома“

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно се враќа дома, односно во Милан, а тоа го потрди и првиот човек на клубот Џанлука Ди Марцио.

Тој потврди дека веќе си подале рака со Ибра и дека договорот е во траење од шест месеци, со можност истиот да биде продолжен на една година доколку Милан избори место во Европа за следната сезона.

Ибрахимовиќ претходно во Милан играше од 2010 до 2012 година, а во Серија А го има носено и дресот на Јувентус и Интер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата