x

Голчиште на Артуро Видал (ВИДЕО)

vidal-1024x683

Артуро Видал можеби не пружа партии какви се очекува од него во дресот на Интер, но дефинитивно е сосема поинаку во дресот на Чиле.

Така играчот од средниот ред постигна два гола во победата на Чиле над Перу, од кои првиот беше прекрасен. Од 30 метри Видал „распали“ по голот и ја смести топката во левиот горен агол.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата