Славната американска актерка наполнила 53 години, а со провокативната фотографија ги запалила социјалните мрежи.

Една од најпосакуваните жени на светот, актерката Хали Бери, на 14-ти август наполнила 53 години. Американската секс бомба и во шестата деценија од животот изгледа како “змеј”, а по повод својот роденден решила некако да ги почести своите верни фанови. 

 

Имено, Хали на својот профил на Инстаграм објавила фотографија на која позира во проѕирна мокра маичка, и притоа не носела градник.

 

“No Bra Club”, пишува на маицата која ја носела Хали.

 

Секако, нема кој не и го честитал роденденот и и посакал се најдобро.