Голем неделен хороскоп за период 9-16 септмеври 2020

ОВЕН

Работа  

Се предвидува фантастичен период за кариера, финансии и здравје. Вашата динамика и желби не се толку важни додека соработката и ангажманот ќе дадат резултати. Покрај тоа, планетите се присутни во деструктивни активности, што доведува до потпирање на другите во однос на личноста на Овен. Оваа недела не знаете што да мислите, но станува очигледно дека некои од вашите битки беа изгубени уште од самиот почеток, бидејќи немаше непријател да се бори. Одеднаш ќе станете свесни дека намерите на деловните соработници можат да бидат добри, ќе станете свесни за најдобрите намери на другиот, можеби ќе се чувствувате чудно заради позицијата во која се наоѓате и се прашувате како да се позиционирате како колега кон другите колеги. Преземете го вашиот дел од личната одговорност за да можете да носите паметни одлуки. Имате доволно време да остварите повик што ќе ве инспирира да ја завршите работата во најдобар ред. 

Љубов

 Во љубовта ви оди одлично оваа недела. Пронајдовте личност со која можете да разговарате за сè што ве мачи. Предвидува дека самците ќе имаат многу можности да започнат љубовна врска оваа недела. Забавата ќе доминира во љубовните средби. Но, ќе мора да вложите многу повеќе напор за да ја направите љубовта попривлечна. Љубовта станува посилна помеѓу вас и вашиот партнер и сфаќате дека никој, па дури и вашиот партнер, не е совршен. Има изобилство на емоционална нежност, што е исклучително пријатно за вас како Овен. Врската со сопругата ќе биде полна со напнатост и ќе биде непријатна овој месец, па затоа можете да прибегнете кон одредени активности за да ја вратите романсата. Овните ќе сакаат некои промени во нивниот убовен живот. Во овој период, сè зависи од вас и колку простор ќе им дадете на другите да влезат во вашиот живот. 

Здравје

Треба да преземете минимални мерки на претпазливост и треба да им дадете значење на добрите навики во исхраната. Поблага болест може да се излечи со итна медицинска помош. Овој месец нема да има сериозни здравствени проблеми. Доброто здравје ќе резултира со поголема самодоверба и оптимизам. Одржувањето на задоволителен однос со членовите на семејството придонесува за подобрување на вашата благосостојба.  Воведете овошни денови, јадете 1,5 кг овошје и испијте најмалку два литра вода. Останете многу здрави, ќе се чувствувате енергични и ќе ја одржувате физичката подготвеност. 

БИК

Работа

Предвидувањата се фантастичен период за љубовни врски и финансии. Здравјето бара поголема грижа. Домот и семејството заедно со психолошки проблеми да бидат на прво место. Ги ставате работите на нивно место и сега ќе работите помирно. Така ви одговара сега. Доста ви е од бучавата. Особено добро ќе се развиваат независните работни места, односно оние во кои можете да ја покажете својата индивидуалност. Ќе бидете креативни. Никој не сака да направи нешто што мисли дека е подготвено, но ќе мора да се справите со заостанатите обврски. Ова се само малите нешта за кои не треба да бидете нервозни. Прифатете го како дел од работата што треба да ја поминете за да дојдете до нешто поголемо и повозбудливо. Кариерата и амбициите се многу важни со личноста на Бикот и ќе се случат во иднина. Бидете доволно флексибилни за да се прилагодите на условите за успех. Засега не ви требаат независност и претприемништво, додека социјалните квалитети и соработката ќе бидат клучни. 

Љубов

 Поради зголемена активност во други области од животот, повремено ќе мора да одложувате љубовна врска, иако следи поволен период за љубов. Обидете се да му го покажете вниманието на вашиот партнер со некој подарок, за да не се чувствува запоставен. Слободните ќе се комбинираат удобно со корисно. Малку е веројатно дека ќе ги олабавите сопирачките. Релаксацијата е нешто што би било добро за вас во овој момент, но вие секогаш сакате нешто по секоја цена, скоро насилно. Лавовите во брак знаат што прават, нема проблем, затоа што веќе се совпаднавте. Тие ја нагласуваат својата доминација во подолгите врски, што е добро. Овој период е полн со обврски, а вие сте свесни дека вашата врска може да преживее само доколку сè е во ваши раце. Слободните се на раскрсницата помеѓу слободата и приврзаноста. Што ќе надвладее? Желба за слобода или за љубовна врска. Овој период ќе покаже дека ќе се одлучите за второто без размислување. Ако се опуштевте малку, сè ќе изгледаше поинаку. Може да очекувате мирни љубовни денови. Ако порано беше заглавено помеѓу вас и вашиот партнер, сега и двајцата ќе се отворите и ќе започнете да си верувате само на себе. Ова ќе ја зајакне вашата врска. Слободните ќе се стремат кон сигурност, па затоа ќе бараат само сериозна врска. 

Здравје

Во наредниот период се предвидува дека здравјето ќе биде променливо. Вашето ниво на енергија ќе се подобри после тоа, така што вашето здравје ќе биде нормално. Строгата диета и здравата храна ќе го подобрат вашето здравје. Здравјето бара поголема грижа. Нивото на енергија ќе се подобри после тоа, така и вашето здравје ќе биде нормално. Како одличен гурман уживате и во мирисот и во вкусот на храната. Кога ќе претерате, трпеливо по природа, одите до крај и чекате да ги видите резултатите. 

БЛИЗНАЦИ

Работа

Непредвидена енергија за Близнаците се предвидува во овој период. Кариерата, здравјето, финансиите и љубовните врски не покажуваат знаци на напредок. Ќе ве интересираат многу работи одеднаш. Вашата концентрација ќе се намали, така што нема да ги завршите работите на добар начин. Пред вас е тешка недела и во наредниот период може да имате многу сопирачки и нестабилност на сите полиња. Сите индикации се дека нема да ви биде лесно да се прилагодите на новите деловни побарувања. Можно е да почувствувате голем гнев и незадоволство во себе, и тоа многу да ве оптерети. Можни се и мали конфликти со властите. Оваа недела е поволна доколку планирате да решите имотно-правно прашање, наследство, заем, во тој случај може да очекувате позитивни промени во областа на работата и парите. Погрижете се повеќе да комуницирате со другите затоа што во наредниот период вашата деловна состојба зависи повеќе од другите отколку од вас.

Љубов

Кога станува збор за љубов, можете да очекувате да имате нови случувања со некој што веќе го познавате. Можно е да ви е тешко сега отворено да ги покажете своите чувства и многу работи ве оптеретуваат. Можете да бидете склони кон тоа да бидете без глава, врз основа на страст влегувате во нови односи, така што ќе имате проблеми и затоа што избирате партнери со погрешни параметри на некој начин. Брзањето во љубовта ве тера да направите погрешни избори. Ако веќе сте во врска или брак, поголемите проблеми со љубомора, недоверба и врска со некој близок може да станат многу бурни поради тоа. Пред вас е недела што ви носи разни пресврти на полето на љубовта. Оние во брак и врски очекуваат недела полна со несогласувања. Намалете ја нервозата. 

Здравје

Можно е здравјето да биде одлично, затоа постојат аспекти за помал настинка, бидејќи се можни големи осцилации на временските услови и вашиот имунитет ќе се намали. Здравјето може да се подобри со доволна количина на сон и релаксација. Треба да се обидете да ја зачувате својата енергија. Нездрава, или брза храна, како да е измислена за вас. 

РАК

Работа

Добар период за здравје и финансии. Врските и кариерите не ветуваат. Вашиот фокус ќе биде на промовирање на кариерата на другите и кариерата на членовите на семејството. Ќе има големи промени во хиерархијата на вработените. Вашиот напредок зависи од другите и од ситуацијата. Засега, вашиот независен став нема да помогне и ќе мора да ги оставите работите да одат. Личноста на ракот мора да биде флексибилна и да се прилагоди на луѓето и околностите. Ова ќе ве ослободи од одговорноста сами да одлучувате за одредени работи.Движењето на некои планети ќе му помогне на хороскопскиот знак на рак да напредува, додека разочарувањата и инерцијата од минатото полека бледнеат. 

Љубов

Може да очекувате мирни љубовни денови. Ако претходно е заглавено помеѓу вас и вашиот партнер, сега и двајцата ќе се отворите и ќе започнете да си верувате само на себе. Ова ќе ја зајакне вашата врска. Слободните ќе се стремат кон сигурност, па затоа ќе бараат само сериозна врска. Тој предвидува дека љубовта е статична овој месец и дека е во ќор-сокак. Вашата социјална интелигенција е ниска, па затоа внимавајте да стапите во романтични врски или да забремените. Брачниот живот не е возбудлив и нема бракови или разводи. Социјалниот круг ниту се шири ниту се стеснува. Засега, вашиот независен став нема да помогне и ќе мора да ги оставите работите да одат. Личноста на ракот мора да биде флексибилна и да се прилагоди на луѓето и околностите. Ова ќе ве ослободи од одговорноста сами да постигнете одредени работи. Малку губите време со личност која не заслужува внимание. Можеби би било добро конечно да смениме нешто во однос на убовта. 

Здравје

За хороскопскиот знак Рак се предвидува дека здравјето ќе биде одлично, а нивото на енергија фантастично оваа недела. Преместувањето на планетата помага да се намали вашата благосостојба и постојните здравствени компликации. Вишокот на виталност што е на располагање е корисен за спортистите и спортистите. Вие сте одлична емотивна личност и стресот го третирате со прејадување. Постарите жени имаат тенденција да добиваат на тежина. 

ЛАВ

Работа

Одличен период за Лавовите во сите аспекти на животот За предвидувањата на Лавот дека професионалниот развој ќе биде од витално значење со присуството и поддршката на планетата, од претходниот месец. Изгледате успешно и имате многу начини да го подобрите развојот на кариерата во овој период. Се истакнува деловниот инстинкт, аспектите се добри и лесно можете да заработите пари од работата што ја работите. Неколку теми од минатото ќе се вратат на агендата или ќе мора да работите со луѓе кои не ви одговараа баш добро. Треба да останете фокусирани и професионално да си ја завршите својата улога. Подоцна ќе бидете задоволни што се поставивте на тој начин. Ќе можете да донесувате правилни деловни одлуки. Ова, во комбинација со вашата самодоверба ќе го зголеми вашето богатство. Бидејќи вашата деловна интелигенција и вештини се извонредни, ќе можете да донесувате правилни деловни одлуки.

Љубов

Изгледате многу привлечно и вашите лични цели можете да ги постигнете со харизма. Се препуштате на личното задоволство, па овој период ќе биде полн со живот и среќа. За лавовите се предвидува дека семејната благосостојба и емоционалната стабилност ќе бидат во фокусот, но ова е исто така одличен период за романтични врски. Можете да привлечете голем број партнери со вашата сексуалност, но нема да бидете приврзани за никого, бидејќи размислувате само за работа.Треба да бидете претпазливи пред да стапите во врска. Можете да ги користите како забава и уживање, но кого сте слободни, не е време да влезете во сериозни води за вашиот знак. Иако интересите на другите ќе доминираат, личните амбиции ќе бидат недопрени и ќе станат посилни. Ќе има моменти кога ќе посакате нешто повеќе од сакана, но овој пат се препорачува да не се занимавате со многу прашања во врска со емоциите. 

Здравје

Нема да имате здравствени проблеми Прошетајте, спортувајте, искористете ја добрата физичка состојба и сончевите зраци додека се уште силни како вас. Одете таму каде што се чувствувате добро. Освен што сте вистински хедонист, кој сака добра храна и убави пијалоци, имате брз метаболизам кој ви обезбедува слаба слаба состојба. Се препорачува разновидна диета, особено зеленчук богат со железо (спанаќ, брокула, цвекло) и грозје и кокос од овошје. Уживате и во источната кујна на здравјето, немате причина да се грижите. Здравјето ќе биде добро. Останете во форма, јадете здрава храна и работете малку повеќе на стекнување здрави навики. Ако ви здосади ваквиот начин на живот, испробајте се во нов спорт и ќе почувствувате многу придобивки од редовното вежбање. грижи за мали или големи вирусни инфекции. 

ДЕВИЦА

Работа

Девица обезбедува одличен период за здравје и финансии. Сепак, семејството, врските и кариерата можат да доживеат некои неуспеси. Beе можете да се концентрирате на вашите лични цели и да ги постигнете со помош на ваша сопствена сила и иницијатива. Хороскопскиот знак Девица ќе го стори тоа со помош на другите и заедно со нив, исполнувајќи ги и нивните интереси. Предвидува напредување во кариерата, помагајќи им на кариерите и интересите на другите. Членовите на семејството ќе напредуваат во кариерата и вие ќе ги охрабрувате од се срце. ќе можете да донесувате правилни одлуки за парите. Страствено следете го вашиот финансиски план. И покрај тоа, приливот на пари се чини дека е повеќе резултат на божествена интервенција отколку личен напор. Следете ја вашата интуиција. 

Љубов

Иако работите на вашиот професионален развој, треба да го засновате на емоционални фактори. Horубовниот хороскоп за девиците предвидува дека самците ќе можат да привлечат личност за врска многу лесно и во голем број во овој период. Но, планетарниот аспект не е соодветен за долгорочни врски и бремености. Постоечките врски се под стрес, затоа што партнерите сакаат нивната слобода да остане недопрена. Сепак, овие разлики подоцна ќе исчезнат и хармонијата ќе преовладува во однос на компатибилноста. Реновирањето и разубавувањето на куќата ќе заврши. Кармичка љубовна врска на хоризонтот. Не бегајте од личноста која ќе ви се појави затоа што заслужувате да почувствувате нешто поемотивно. Заборавете на стравот. ако има одреден долг во segmentубовниот сегмент од претходниот живот, моментално имате можност да го отплатите. Beе можете да се концентрирате на вашите лични цели и да ги постигнете со помош на ваша сопствена сила и иницијатива. 

Здравје

Астрологијата во однос на здравјето предвидува добро здравје. После тоа, тоа ќе се подобри понатаму. Сите промени што сакате да ги направите во однос на диетата и вежбањето може да се стават во мирување. Како перфекционист, многу внимание посветувате на здравата исхрана, затоа избегнувајте кафе, алкохол и слатки. Има малку екстремно дебели луѓе во овој знак. Дури и ако имате прекумерна тежина, не одржувајте радикална диета, бидејќи имате проблем со варењето и стомакот. Астролозите ве советуваат да јадете помалку, но неколку пати на ден. Доколку е потребно, често посетувајте го вашиот лекар. 

ВАГА

Работа

Во кариерата, ќе биде клучно да им помогнете на другите да напредуваат. Ќе станете поагресивни во перформансите. Ова е во спротивност со вашиот карактер. Нивото на енергија се зголемува повеќекратно за да можете да постигнете што сакате. Вагата ќе биде доволно храбра и храбра да се соочи со предизвиците на патот кон неговиот успех. Во овој период, вие сте многу моќни, енергични и полни со самодоверба. предвидува дека вашата заработка ќе достигне максимум. Финансиската стагнација е завршена и стагнацијата во приливите на готовина, трансакциите, инвестициите и исплатите ќе одат напред. Ќе можете да постигнете успех и раст со својата способност и добри одлуки. 

Љубов

Љубовната астрологија за овој период предвидува дека самцитре ќе можат да го привлечат спротивниот пол со својот шарм и гламур. Љубовта ќе дојде во соседството. Хороскопскиот знак Вага ќе може да управува со својот живот како што таа сака и нема да се плаши од луѓе или ситуации. Вие управувате со нив. Нема потреба од флексибилност или соработка со други. Можете да ги потчините. Постоечките врски ќе бидат предмет на постојани промени што ќе ја направат врската посилна. Љубовта не е само романтична, туку и физичка. Вие ќе бидете доминантен партнер и вашиот партнер е подготвен да ги исполни вашите барања. Ќе има многу социјални активности и двајцата ќе уживате во нив. Ова ќе ја направи вашата врска фантастична. Вести за бременост се исто така можни. 

Здравје

Во однос на здравјето Вагите предвидуваат дека здравјето ќе биде одлично, а нивото на енергија многу високо. Со Вагите, стабилноста и рамнотежата се многу важни. Пијте големи количини вода, избегнувајте алкохол и какви било пијалоци со шеќер и јадете храна богата со протеини. За вас, клучниот збор е „рамнотежа“, така што спроведувањето на исклучиво протеинска диета би било катастрофа. ако не сакате да тренирате, можете да се вклучите во други активности како што се танцување, рекреација или пливање за да одржите добро ниво на кондиција.

ШКОРПИЈА

Работа

Работниот хороскоп за Шкорпија предвидува дека љубовните врски, финансиите и кариерата ќе бидат фантастични, но дека здравјето ќе ве загрижува. Ништо не се случува дома и вниманието на некоја Шкорпија може да биде свртено кон кариера или деловни проблеми. Аспектите ве прават многу по себична и посилна личност. Хороскопскиот знак Шкорпија привлекува вистински потези во животот и управува со луѓе и ситуации. Кариерата ќе заземе централно место заради планетарниот аспект. Ќе можете да ги утврдите условите на вашето работно место, а другите ќе ги следат вашите наредби. Ќе можете да се докажете професионално и да ги постигнете своите цели. Бизнис напредокот, кој ќе биде извонреден, доаѓа наскоро. Имате поддршка од членови на семејството, колеги и постари лица во деловните активности. Сите долгови, работни места што паднаа во заборав, сега имаат нова улога. Искористете ја оваа одлична можност затоа што ќе има период кога заработката од пари ќе падне, па ќе мора да вложите дополнителни напори. 

Љубов

Семејната љубов и емоционалните аспекти треба да бидат доминантни. Но, семејните работи се оставени за подоцна и деловните проблеми водат во однос на семејната благосостојба. Ако сте сами, имате аспекти и можности да влезете во романтични врски, иако тие сега ги извршуваат своите амбиции за кариера. Yourубовта може да ја пронајдете на работното место и можно е да се работи за личност на повисока позиција. Во овој период, запознавате влијателни и престижни луѓе и можете да најдете љубов на тие состаноци. Размислете двапати пред да планирате бременост. 

Здравје

Бизнис метежот и вревата ќе остават трага во здравјето, затоа ќе бидат чувствителни. Доволно количество одмор ќе биде од корист. Духовни и натприродни лековити техники како што се молитва и медитација ќе ја подобрат вашата состојба. Нивото на енергија ќе биде обновено. Дозволете му на вашето тело да се опорави и дајте му време да го стори тоа. Како што можете да видите од други области во вашиот живот, тоа ќе ви донесе страст и креативна енергија за која не треба да се борите за начинот на кој требаше. Сепак, таа енергија ќе дојде само ако не сте премногу исцрпени за да ја примите. Духовни и натприродни техники на лекување како молитва и медитација ќе ја подобрат вашата благосостојба. 

СТРЕЛЕЦ

Работа

Период на работа пред нас Предвидува добро здравје, утврдени врски и одлични можности за кариера. Само погрижете се за вашите финансии. Аспектите покажуваат дека ќе бидете многу агресивни во текот на следниот период и дека ќе ги постигнувате своите цели со вашите Полни сте со самодоверба, совладувате луѓе и околности, така што личноста на Стрелецот не зависи од другите или од работите што тие ги прават. Нема потреба од прилагодување или деловна соработка со други. Можете да го зголемите вашиот успех и среќа со контролирање на луѓе и околности, но заслугите се првенствено ваши, а одлуките се независни. Вие сте многу ентузијасти и имате високо ниво на самодоверба што се зголемува со вашиот професионален раст. Вашата работа ќе ја ценат високо сите со кои работите и ќе бидете наградени финансиски, како и со одреден статус.Сепак, аспектите велат дека финансискиот просперитет ќе биде статичен во овој период, парите не пристигнуваат, туку само признанијата. Големите инвестиции и набавки бараат внимателно испитување. 

Љубов

Хороскопскиот знак Стрелец ќе се забавува и ужива многу и ќе им се препушти на телесните задоволства. Исто така, ќе уживате да бидете весели во еден од најдобрите периоди во годината. Аспектите им кажуваат на стрелците дека тоа е возбудлив период за љубовни врски. Слободните може да имаат многу можности да стапат во љубовни врски овој месец. Љубовта може да ја најдете во духовни места, академски центри. После тоа, можете да најдете љубов на работното место со помош на постарите или претпоставените. Партнерот може да биде колега или некој што е поврзан со вашата кариера. Треба да се планира бременост. 

Здравје

Вашето здравје ќе биде фантастично во претстојниот период и ќе поседувате огромна привлечност. За жал, ќе треба да го подобрите вашето здравје од претходниот период. Сега е идеално да воспоставите нормален сон, редовно да вежбате и да се храните здраво. Идеална храна за Стрелецот е овошјето богато со витамин Ц, домати и многу кромид и лук. Менито за диети мора да содржи храна богата со енергија, а рецептите треба да бидат што е можно поедноставни. 

ЈАРЕЦ

Работа

Аспектите на работата укажуваат дека ова е добар период за здравјето. Врските и финансиите се проблематични. Јарец предвидува дека кариерата и личните желби ќе бидат клучни овој месец. Ова ве прави многу независна личност и ќе можете да го водите вашиот живот онака како што сакате. Личноста на Јарец не зависи од социјалната милост. Другите ќе мора да ги следат вашите наредби, а вие не сте во милост и немилост на другите. Не сте целосно јасни за вашите амбиции и патот по кој сакате да одите. Ги испитувате своите цели и патот по кој сакате да одите. Јарците предвидуваат дека вашите професионални амбиции ќе бидат поврзани со вашето семејство. Работите под претпоставка дека вашиот напредок ќе биде напредок на вашето семејство. Уживате и да им помагате на другите семејства да преживеат, а личниот напредок се зголемува како природна последица. финансискиот просперитет не е голем и сите трансакции со пари остануваат заглавени. Бидејќи вашата заработка е ограничена, треба да се фокусирате на намалување на трошоците за да го балансирате вашиот буџет. Сите финансиски потфати, инвестиции и сметки се одложени и вашата издржливост ќе биде тестирана. Вашиот сопружник или партнер ќе можат да помогнат во финансиите.

Љубов

Љубовниот хороскоп предвидува статус кво состојба во љубовта и социјалниот живот. Вие не сте водени од планетарни аспекти и можете да следите во која насока сакате. Од вас останува да преземете иницијатива за подобрување на социјалниот живот или љубовните врски со помош на сексуалноста на Јарецот. Врската со вашиот сопружник или партнер ќе биде под стрес и постои тенденција постарите членови на семејството да се мешаат во вашиот љубовен живот. 

Здравје

Вашето здравје ќе биде одлично во текот на месецот. Може да се подобри со помош на строга диета и детоксикација. Треба да се фокусирате на емоционалното здравје вежбајќи јога или практикувајќи мирни вежби со други. Храната не ви е особено важна, бидејќи имате брз и правилен метаболизам на Меркур. Заздравувањето може да се случи на различни начини. Меркур ги контролира нервниот систем, белите дробови, цревата, рацете и рамената. Затоа, на овие органи им треба повеќе внимание од другите органи. Кога е можно да се појават некои здравствени проблеми, треба да се грижите за вашето здравје, особено за болестите поврзани со горенаведените делови од телото. 

ВОДОЛИЈА

Работа

Водолија се очекува да напредува во кариерата. Финансиите и здравјето можат да предизвикаат грижи. Водолијата предвидува дека ќе се фокусира на развој и достигнувања во кариерата. Семејството и психолошкиот раст можат да бидат ставени во мирување. Независноста и претприемничката личност на Водолијата ќе ги постигнат своите цели. Главните аспекти и интереси се љубов и социјален живот, духовно образование како и елиминирање на негативноста од животот и креативноста. Водолијата предвидува дека развојот на кариерата ќе започне со брзо темпо. Застојот во кариерата е при крај и светли денови се пред вас. Треба да работите напорно за да ги постигнете своите цели. Барателите на работа ќе бидат успешни овој месец и ќе најдат работа во соседството. Тој ги советува Водолиите да бидат толерантни кон доцнењето во нивните финансиски активности. Треба да се ослободите од непотребните трошоци и да ги одложите големите набавки и инвестиции за сега. Вашата сопруга или партнер ќе има добар приход и ќе може да ви помогне доколку е потребно. 

Љубов

Љубовните аспекти укажуваат на тоа дека самците ќе имаат многу можности да влезат во љубовна врска. Големи се шансите да можете да го пронајдете вистинскиот партнер, според вашите критериуми. Љубовта може да се најде на социјални собири, забавни места или спортски арени. Сексуалноста на Водолијата бара романса и идеален партнер. Љубовта станува страст во текот на втората половина на месецот и има шанси за бременост. 

Здравје

Здравствениот хороскоп предвидува дека здравјето ќе биде кревко, а емотивните вежби заедно со релаксацијата ќе го подобрат вашето здравје. Посебни сте кога станува збор за храната. Постојат три вида на Водолија. Водолија авантуристи кои постојано пробуваат нови рецепти и обиколуваат егзотични ресторани. Дегустаторите на Водолија постојано грицкаат нешто и едвај чекаат време за ручек. Во третата група има стереотипни припадници на овој знак, склони кон монотона диета. И сите имате заедничка слабост во однос на слатките. Ако сакате да држите диета, не треба да јадете многу масно месо и слатки. Треба да избегнувате тестенини, кафе и сите пијалоци што содржат кофеин. Јадете често, малку, полека и избегнувајте ресторани за брза храна. 

РИБА

Работа

Претстојните аспекти на Рибите предвидуваат одличен месец за љубовни врски, кариера и здравје. Ќе мора да се справите со тешкотиите при правењето пари. Рибите предвидуваат дека неговата кариера и амбиции ќе бидат во фокусот во текот на овој месец. Моќта на планетите се движи кон северниот сектор на хороскопот со движење на голем број планети. Ќе можете јасно да ги дефинирате вашите желби, поради одредени планетарни аспекти Затоа, другите и нивните барања можат да бидат многу поважни од вашите амбиции. Вашата независност сепак е доволна за да го постигнете она што го сакате без помош на другите, во случај да ја немате таа поддршка. Неопходно е да се најде рамнотежа помеѓу личните напори и социјалната „благодат“ за да се постигне она што го сакате. 

Љубов

Во љубовните врски сте порелаксирани, што е олеснување за сите околу вас. Се обидувате да се организирате и да најдете време за сè убаво во животот, затоа soубовта денес ќе биде на прво место за вас. Уживате во годишните одмори, дружењето со необврзувачки теми и сè што не е директно поврзано со работата. Аспектите велат дека едноставно не е време кога сакате да бидете премногу ангажирани на работа, потребна ви е емоција, нежност. Може да поминете прекрасни моменти со вашиот партнер, но оставете ги за посебни моменти во наредниот период. На тој начин, ќе ставите шлаг на тортата и навистина ќе си обезбедите пријатно време во убов. Сè што планирате ќе биде крунисано со успех. 

Здравје

Сакате да јадете многу, особено во стресни ситуации или после љубовни бродоломи. Храната создава проблеми со стомакот и варењето на храната, и емоционални проблеми со чир на желудникот и зголемено лачење на киселина во желудникот. Бидејќи не сте дисциплинирани, за да истраете во одржувањето диета, потребна ви е поддршка од пријател.