x

Гледајте Тулуз – Металург на МТВ

horvat

Металург денеска (18:45 часот) на гостински терен против Тулуз ја почнува својата европска одисеја. Тимот од Автокоманда во составот ќе го нема Мартин Серафимов, кој поради Ковид-19 остана во Скопје во изолација, останатите момци ќе му бидат на располагање на стратегот Зоран Кастратовиќ.

Добра вест е што МТВ ќе врши директен пренос од настапите и на македонските претставници во Лига Европа. Дуелот меѓу Тулуз – Металург можете да го гледате на МТВ 1 и МТВ3.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата