x

Ги ставал гениталиите на хауба, само да го одложи „Мерсисајд дербито“!!!

Како што синоќа јави „Мирор“, едно лице на 30 години сакало на најбизарен начин да го одложи „Мерсисајд дербито“. Имено пред стартот на мечот Ливерпул – Евертон, во близина на „Енфилд“, машко лице трчало без облека, и одело од автомобил до автомобил.

„Ги стави своите гениталии на хаубата на автомобилот покрај мојот. Никогаш не сум видел нешто слично“, изјавил еден очевидец.

Полицијата веднаш реагирала, го уапсила изгредникот, се претпоставува дека со овој потег тој сакал да го одложи дербито, а самиот да се „прослави“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата