x

Ги однесе во Премиер лига, крстија улица по него, му направија специјален пречек на тренинг (ВИДЕО)

Само еден ден откако обезбедија враќање во Премиер лигата, фудбалерите на Лидс го обезбедија и шампионскиот трофеј во Чемпионшип, а Марсело Биелса доби улица со своето име во градот во Западен Јоркшир.

Тимот од Западен Јоркшир се враќа на елитното друштво на англискиот фудбал по 16 години, а менаџерот Марсело Биела доби улица со своето име во овој англиски град како знак на благодарност.

Денеска и фудбалерите на Лидс Ј. на специјален начин го пречекаа својот тренер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата