Шеесет и петгодишен маж од Крушево ги врзал неговата 27-годишна ќерка и неговата сопруга (52), по што насилно ги внел во неговото патничко возило и ги однел во Психијатриска болница во Демир Хисар.

МВР јави дека 65-годишниот маж бил приведен во полициската станица Демир Хисар и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

извор: Makfax