x

Геслинг со атрактивен гол го реши Челси (видео)

Челси киксна во 17. коло на Премиер лигата. Изгуби од Борнмут на „Стемфорд Бриџ“. Точно дека беше подобар тим, но гостите организирано се бранеа и во финишот на мечот реализираа преку Даниел Геслинг со што ги однесоа бодовите.  Играчот на Борнмут се најде во убава позиција, но свртен со грбот накај голот, а реши да го лобува чуварот на мрежата на Челси и успеа. Со тоа Борнмут ја прекина серијата од пет порази во Премиер лигата.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата