x

Германците не се оптимисти околу одржувањето на Светското ракометно првенство 2021

Директорот на Сојузот на германските елитни клубови Франк Боман изјави дека е скептичен кон одржувањето на Светското првенство 2021 година во Египет.

Пред некое време испративме молба до Меѓународната ракометна федерација на време да не известат за можното откажување на Светското првенство. Со оглед на моменталната ситуација, многу е тешко да се предвиди дека ова натпреварување со сигурност ќе се одржи“, додаде Боман.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата