Министерката за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лаин е во официјална посета на Република Македонија.

Таа ќе има средба со министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска, со која ќе учествуваат на панел-дискусија во организација на фондацијата Конрад Аденауер, на тема „Улогата на цивилното општество при процесот на интеграција во НАТО и ЕУ“, која ќе се одржи во хотелот „Мериот“ со почеток во 11.30 часот.

извор: Makfax